Podróż w nieznany świat – poznaj Afrykę Kazika
Rynek wydawniczy jest bardzo szeroki. Stojąc w księgarni ciężko wybrać odpowiednią lekturę, wszak nie ocenia się książki po okładce. W zabieganym świecie, nie mamy możliwości zatrzymać się i pochylić nad każdą wydawaną książką dla dzieci by dowiedzieć się, czy jest to lektura wartościowa. Jednocześnie, to naszych wyborów, ze świata literatury dziecięcej, zależy to czy nasza pociecha będzie chciała czytać książki.
Oczywiście, najważniejsze jest to by dawać swojemu dziecku pozytywnego przykładu i samodzielnie sięgać do książek w każdym wolnym czasie. Warto pamiętać, że dobór odpowiedniej, ciekawej lektury sprawi, że stworzymy szansę na polubienie i pokochanie książek.
Czytanie przyczynia się do rozbudzania ciekawości świata u dzieci. Zaspokojenie ciekawości, poznawanie nowych, nieznanych dotąd krain, frajda odkrywania, potrzeba przeżywania przygód. To wszystko może dać nam książka. Jednym z takich tytułów jest “Afryka Kazika”, autorstwa Łukasza Wierzbickiego i Kazimierza Nowaka.
Poznaj Afrykę Kazika
Autor książki “Afryka Kazika” jest podróżnikiem i twórcą wielu książek dla dzieci. Do tej pory otrzymał szereg nagród za swoją twórczość. Za książkę “Afryka Kazika” został nominowany do nagrody literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Od 2017 jest oficjalnym ambasadorem Fundacji “ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”.
Książka “Afryka Kazika” to zbiór fascynujących opowiadań, o przeżyciach Kazimierza Nowaka, pioniera polskiego reportażu. Kazimierz Nowak w latach 30 XX wieku zdecydował się na przemierzenie Afryki na rowerze. Poświęcił na to 5 lat swojego życia i przebył ponad 40tysięcy kilometrów przemieszczając się głównie pieszo, rowerem lub na wielbłądzie. Książka ta oparta jest na jego prawdziwych przygodach, które często mrożą krew w żyłach. Pomimo wielu przeciwności losu Kazik realizuje swoje marzenia i kończy wyprawę sukcesem.
Wydanie “Afryka Kazika popularny” pojawiło się także na rynku w języku ukraińskim.
Inne tytułu autorstwa Łukasza Wierzbiskiego:
– “Dziadek i niedźwiadek”
– “Drzewo. Mity słowiańskie i inne opowieści”
– “Wokół świata na wariata”
– “Ocean to pikuś”