Nauka geografii z książką dla dzieci

Daniel

Czy Afryka Kazika to dobra książka dla dzieci? Tak, bo posiada nie tylko walory rozrywkowe, ale i edukacyjne. Lektura autorstwa Łukasza Wierzbickiego to zbiór kilkunastu krótkich historii, które zostały oparte o reportaże z lat 30. XX wieku. Dzięki temu cała opowieść ma autentyczny charakter i zawiera w sobie mnóstwo informacji ze świata historii, polityki czy geografii. Czego jeszcze dowiemy się z książki Wierzbickiego?

Jeden kontynent

Jak można się domyślić, Afryka Kazika to zbiór opowiadań, którego centrum jest Afryka jako kontynent. To właśnie tam rozgrywa się akcja i to właśnie tam przemierzamy nieodkryte dotąd zakamarki. W każdym kolejnym opowiadaniu mały czytelnik ma możliwość dowiedzieć się czegoś nowego na temat afrykańskiego kontynentu. Co więcej, sama książka obala wiele szkodliwych mitów oraz stereotypów na temat Afryki. Książka zachowała reportażowy charakter, dzięki czemu maluchy mogą po raz pierwszy obeznać się z tą formą pisania, która świetnie łączy przygodę z faktami. 

Atrakcyjna forma

Afryka Kazika to książka ilustrowana, co ułatwi czytanie młodszym odbiorcom. Warto jednak wziąć pod uwagę, że zbiór opowiadań nie posiada szczególnie dużo ilustracji, szczególnie gdy porównać go do innych książek z tej kategorii. Dlatego też książka Łukasza Wierzbickiego spodobać się może szczególnie tym maluchom, którym samodzielne pisanie nie sprawia już trudności. Afryka Kazika to ciekawa, pełna przygód i kolorytu książka podróżnicza, która spodobać się może nie tylko małym czytelnikom, ale także i ich rodzicom. Warto w tym przypadku postawić na wspólne czytanie, gdyż to zachęcić może dzieci do zadawania rodzicom pytań, na tematy, które zainteresowały je w trakcie lektury.

Afryka Kazika autorstwa Łukasza Wierzbickiego to:

– zbiór opowiadań dla najmłodszych czytelników,

– większość z nich oparta jest na reportażach,

– głównym tematem jest Afryka lat 30. XX wieku,

– główny bohater przemierza rowerem afrykański kontynent,

– edukacyjna książka dla dzieci,

– nauka geografii i podstawa reportażu.